Věda a Technika

22.09.2017

Facebook pomůže se zkoumáním údajného ovlivňování amerických voleb Ruskem

V rámci vyšetřování ovlivňování amerických voleb přislíbila společnost facebook spolupráci americkému Kongresu.Další články k tématu:Facebook má nová pravidla. Mají bránit šíření falešných zprávFacebook pracuje na chatovacím zařízení s chytrou kamerkouPodvodníci útočí přes Facebook. Využívají zkopírovaný profil přátelChystá se placená část Facebooku. Bude jen omezený počet zprávFacebook maže účty před volbami v Británii. Kvůli falešným zprávám

22.09.2017

Ford používá při projektování karoserií holografické brýle

Detroit - Holografické 3D brýle od Microsoftu umožňují designérům americké automobilky Ford Motor projektovat automobil, který vypadá, jako kdyby stál uprostřed kanceláře.

22.09.2017

Světová populace mořských želv na vzestupu: Zářným příkladem je Havaj

Soluň - Vědci z Aristotelovy univerzity v Soluni zjistili, že se želvám mořským po historickém úbytku v posledních letech začíná znovu dařit. Dle odborníků by bylo ale předčasné jásat, výzkum totiž stále neodpověděl na mnoho zásadních otázek.

22.09.2017

Nejkrásnější fotografie z bádání vědců? Některé jsou opravdové skvosty

Britská organizace The Royal Photographic Society (Královská fotografická společnost) organizuje mezinárodní fotografickou soutěž s názvem Images for science (Obrázky pro vědu). Do soutěže se může zapojit kdokoli, kdo přinese zajímavé fotografie z oblasti vědy. Letošní ročník už byl ale uzavřen a právě byly vyhlášené vítězné snímky. Jsou to úchvatné fotografie. 

22.09.2017

Země ostřeluje záření z dalekého vesmíru, ukázali (také) čeští fyzici

Do naší atmosféry dopadá proud elementárních částic a atomů, které mají energii srovnatelnou i s diabolkou vystřelenou ze vzduchovky. Vědci už desetiletí pátrají po tom, odkud přicházejí - a stále v tom nemají jasno. Nyní už alespoň tušíme, odkud nejsou, a to i díky českým fyzikům. Další články k tématu:V pátek „zemře“ sonda, která našla nejlepší místo pro život mimo ZemiO bolidu, který zasvítil nad USA, nakonec zjistil nejvíce ČechČíňané spustili „kvantový kosmický závod“. Zatím s přehledem vedouOčekávání vystřídalo zklamání. Objev nové částice na LHC se nekoná

22.09.2017

[článek] Gates se kaje za Ctrl+Alt+Delete, Nadella zamlada, nové telefony a notebook od Googlu

Radikální změna v AWS. Apple a spol. za 18 miliard dolarů kupují čipy od Toshiby. Slack s další obří investicí. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě. Vždy v pátek připravuje reportér Jan Sedlák výběr zajímavých zpráv ze světa velkých IT firem. Co se událo v tomto týdnu?

22.09.2017

Protézy jako výhoda. Budou jednou umělé končetiny lepší než ty z masa a kostí?

Ani dlouho poté, kdy si místo mezi zdravými sportovci vybojoval kontroverzní Jihoafričan Oscar Pistorius, není definitivně rozřešena otázka přínosu moderních „čepelovitých“ protéz pro výkon handicapovaných sportovců. Jejich výzkum však pomáhá i běžným handicapovaným lidem.Další články k tématu:Převratný nález. V Itálii našli zubní protézu starou čtyři stoletíPlavou bez rukou, běhají s protézami. Tihle handicapovaní borci na vás zapůsobíBeznohá basketbalistka. Po těžké nehodě hraje elitní soutěž s protézouProtežování, ale i řev a facky. Jak se sportuje ve stopách slavných rodičůDoktor v Thajsku dělá protézy slonům, jimž mina utrhla nohu

22.09.2017

Vesmírný dalekohled Kepler objevil dvě blikající hvězdy. Možná jde o exokomety

Vesmírný dalekohled Kepler se proslavil objevy tisícovek exoplanet. Teď by si mohl připsat na seznam úspěchů i exokomety. Jeho pozorování přinesla známky přítomnosti exokomet u dvou hvězd vzdálených asi 800 světelných let.  

kontakty